Ekspedycja

Z TEpedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wprowadzenie

Ekspedycje klanowe są podobne do wypraw (zadań specjalnych), z tą różnicą, że mogą w niej uczestniczyć inni bohaterowie. Otrzymuje się za nie więcej doświadczenia, a także można znaleźć artefakty - dodatkowy rodzaj przedmiotu dla naszego bohatera.

Aby założyć ekspedycję, należy odszukać na Mapie Świata dowolne pole z błyszczącymi niebieskimi kryształkami. Po kliknięciu na nie, zostaniemy od razu przeniesieni do ekranu zakładania ekspedycji. Możemy tam wybrać jedną z 6 lokacji. Każda lokacja składa się z kilku pięter. Nie ma znaczenia, na które pole ekspedycyjne na Mapie Świata klikniemy - wszystkie zawierają te same lokacje.

Dostęp do kolejnych pięter i lokacji uzyskujemy po zdobyciu orderów za pokonanych bossów ekspedycyjnych. Odznakę uzyskuje tylko zakładający ekspedycję, jeśli uda mu się pokonać danego przeciwnika.

Zasady dotyczące zakładania ekspedycji i dołączania innych bohaterów

Oto kilka podstawowych reguł rządzących zakładaniem ekspedycji:

 • Aby rozpocząć ekspedycję, gracz musi być w dowolnym klanie.
 • W ekspedycji mogą brać jedynie armie, w których jest sam bohater. Jeśli w armii jest choć jedna jednostka, taka armia nie będzie mogła wziąć udziału w ekspedycji.
 • Każda z lokacji wymaga odpowiedniej epoki gracza. W grze jest 6 lokacji, pierwsza wymaga I epoki, druga - II epoki itd. Ograniczenie to nie dotyczy dołączających bohaterów - nie ma znaczenia, w której epoce się oni aktualnie znajdują.
 • Założenie ekspedycji kosztuje ilość reputacji równą połowie poziomu bohatera, którym zakładamy ekspedycję. Koszt jest zaokrąglany w górę (dla 29 i 30 poziomu: 15 pkt reputacji, dla 1 poziomu: 1 pkt reputacji).
 • Ekspedycja zawsze trwa 4 godziny. Jest to czas, w którym gracz musi skompletować swoją drużynę. Czas powrotu armii z ekspedycji wynosi 3 minuty.
 • Do ekspedycji mogą dołączyć inni bohaterowie, koszt ich dołączenia jest taki sam, jak zakładania ekspedycji. Koszty dołączenia pokrywa założyciel ekspedycji.
 • Założenie ekspedycji jest możliwe raz na 5 dni, natomiast dołączenie do ekspedycji - raz na 2 dni (reset czasu zawsze o północy). Limity te przypisane są do gracza, nie do bohaterów.
 • Założyciel ekspedycji może dołączyć jednego swojego bohatera, pod warunkiem, że gracz może aktualnie dołączyć do jakiejkolwiek ekspedycji. W takim przypadku bohater jest automatycznie akceptowany i zostaje pobrana opłata za jego dołączenie.
 • Inni gracze mogą zgłosić swoją kandydaturę na dołączenie do ekspedycji bezpłatnie. Uwaga - można zgłosić tylko jedną kandydaturę jednocześnie.
 • Założyciel ekspedycji może członka klanu przyjąć do ekspedycji (wtedy płaci za jego przyjęcie pktami reputacji) lub odrzucić bez żadnych dalszych implikacji. Gracze, którzy nie zostali zaakceptowani przed końcem ekspedycji, zostaną automatycznie odrzuceni w momencie jej rozegrania.
 • Armie odrzucone (automatycznie bądź ręcznie przez gracza) wracają natychmiastowo do wioski, w której stacjonowały. Armie, które brały udział w ekspedycji wracają w czasie 3 minut od momentu zakończenia ekspedycji.
 • Każda lokacja posiada limit bohaterów, którzy mogą do niej dołączyć, oraz limit sumy poziomów dołączających bohaterów.

Rozstrzygnięcie ekspedycji - nagrody

Ordery

Na każdym piętrze każdej lokacji znajduje się boss. Jeśli pokonamy go, założyciel ekspedycji otrzymuje order (jeśli wcześniej go nie miał), co pozwala mu wejść na kolejny poziom lokacji lub przejść do kolejnej lokacji. Zdobyte przez graczy ordery możemy oglądać w ich profilach. Uwaga - order za pokonanie przeciwnika otrzymuje tylko i wyłącznie założyciel ekspedycji.

Doświadczenie

 • Jeśli wygramy ekspedycję, każdy z bohaterów otrzymuje bonus doświadczenia przypisany indywidualnie do każdej lokacji. Doświadczenie to jest dzielone między bohaterów biorących udział w ekspedycji, proporcjonalnie do ich poziomu. Przykładowo
w ekspedycji otrzymujemy 2000 doświadczenia, jeden z graczy ma 30 poziom, a drugi 10,
gracz z 30 poziomem otrzymuje 1500 doświadczenia, a gracz z 10 poziomem: 500.
 • Doświadczenie otrzymane przez założyciela ekspedycji jest podwajane (w powyższym przykładzie założyciel z 30 poziomem uzyska 3000 doświadczenia).
 • Doświadczenie otrzymują wszyscy bohaterowie, bez znaczenia czy zginęli w trakcie ekspedycji czy nie. Nie można także otrzymać ujemnego doświadczenia.

Uwaga - powyższe punkty tyczą się tylko wygrania ekspedycji. W przypadku remisu lub przegranej, wszystko odbywa się jak w zwykłej walce - można stracić doświadczenie!

Przedmioty, runy, zwoje

 • Na ekspedycji można znaleźć przedmioty, podobnie jak na wyprawach.
 • Na ekspedycji nie można znaleźć run ani zwojów.
 • Oprócz tego, na ekspedycji można znaleźć artefakt. Jest to dodatkowy typ przedmiotów, jaki możemy założyć na naszych bohaterów. Może mieć sloty na runy, można go sprzedać do sklepu za surowce, można je także wystawiać na aukcji.
 • Uwaga - wszystkie przedmioty znalezione na ekspedycji stają się własnością założyciela ekspedycji. Pozostali gracze otrzymują jedynie doświadczenie.