Magia

Z TEpedia
Wersja z dnia 09:17, 17 lis 2009 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Magia to potężne narzędzie pozwalające niedobory sił zastąpić tajemniczymi mocami. W grze Time Edge mamy dostęp do ogromnej liczby zaklęć, począwszy od tych najsłabszych, podnoszących statystyki o kilka punktów, przez zabijające w jedną chwilę jednostki wroga po potężne czary przywołujące żywioły czy dające ochronę przed inną magią. Czary dzielą się na kręgi (Żywiołów, Życia, Śmierci, Piekła), które są rozwijalnymi umiejętnościami bohatera. Każdy czar ma pewien wymagany pułap żywiołu, jaki należy osiągnąć, by nim władać. Następne rozwoje danego kręgu powodują zwiększanie efektów działania czaru (w tym często jego czasu trwania). Coraz potężniejsze czary dochodzą w kolejnych epokach. Natomiast, przykładowo, będąc w trzeciej epoce, mamy dostęp do wszystkich czarów począwszy od epoki pierwszej do naszej obecnej. Działanie czarów może być wykorzystane, zależnie od zaklęcia, albo na naszych jednostkach (pojedynczych losowych bądź na całym oddziale), na naszym bohaterze lub, analogicznie, przeciwko bohaterowi przeciwnika bądź jego jednostkom w zależnej od czaru liczbie.


Opis czaru

1 linijka: na kogo dziala dany czar (nasze jednostki, jednostki przeciwnika, losowo 3 nasze jednostki itd.. )

2 linijka: EFEKT - co daje dany czar

3 linijka: RZUCANY - kiedy czar jest rzucany ( np. leczenie na koniec rundy, dodawanie inicjatywy na poczatku rundy).

4 linijka: RUND DZIAŁANIA - ile rund dziala rzucony czar.

5 linijka: ILOŚĆ ŁADUNKÓW - ile razy mozna rzucić czar w walce.

6 linijka: wymagany poziom magi danego kregu - jaki lvl danej magi potrzebujemy żeby móc rzucić czar.

7 linijka: ilość poziomów - jaki może być max bonus danego czaru ( o ile możemy wzmocnić dany czar - bonus w nawiasach).

w () jest zapisany bonus, który możemy wykorzystać posiadając wiekszy poziom magii niż wymaga tego czar. Bonus jest liczony: nasz poziom danego kregu - wymagany poziom do rzucenia czaru (linijka 6).


Posiadanie kilku takich samych czarów

Nasz bohater może posiadać kilka słów runicznych z tym samym czarem (np 2 amulety i pierścień, każde z czarem Awatar Światła). W takim przypadku czar rzucany jest wielokrotnie (w przypadku 3 awatarów światła, powstaną 3 klony bohatera).